Klub sportów wodnych Fregata
Strona główna * Kontakty z Fregatą * Galerie Google Wtorek, 25 Wrzesień, 2018
Nawigacja
Foto Galeria

Klipy video

Fregata
  Strona główna
  Kontakty z Fregatą
  Cennik czarteru łodzi
  Komunikaty klubowe
  Artykuły
  Statut
  Download
  Linki

Ciekawe strony www

Losowa Fotka
obraz 033.jpg
obraz 033.jpg
U Siudowej Zosi Tresna 2008
Reklama

PWiK Dąbrowa Górnicza

DG_baner

polsoft

Twój adres IP:
54.80.96.153
Security System 1.8.2 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
Puchar Pogorii 2012 r .
Aktualności28.03.2012 r.w klubie KSW HUTNIK na Pogorii 1 odbyło się spotkanie komandorów pogoriańskich klubów aby ustalić terminy regat z cyklu Pucharu Pogorii w klasie Omega standard i turystyczna na rok 2012. Po długiej dyskusji nad terminami doszło do wstępnego ustalenia owych dat w jakże ciasnym kalendarzu regat w klasie Omega w 2012 r.
J tak wstępnie ustalono daty poszczególnych edycji Pucharu Pogorii
16 czerwiec LOK ? - tu może się zmienić termin na lipcowy -? (tylko ten termin może się zmienić )
14 Lipiec TRAMP
21 Lipiec FREGATA
29 Wrzesień HUTNIK

I nie znamy stanowiska klubu z POGORII 3 czy bierze udział w tworzeniu i uczestnictwie w tych regatach .
Ponadto wprowadzono zmianę do regulaminu Pucharu Pogorii co do obliczania punktacji w klasyfikacji drużynowej .
Wszelkie komunikaty ,wyniki i poprawki będą ogłaszane na naszej stronie www
w zakładce Puchar Pogorii

Strona www.pogoria.org.pl jest Oficjalną stroną informacyjną Pucharu Pogorii w klasie Omega standard i Omega turystyczna.
Dodane przez admin dnia 02 kwiecień 2012 19:45:19 7830 Czytań Drukuj
Przywitanie wiosny 2012 r.
AktualnościW sobotę 24. marca 2012 r. spotkaliśmy się na przystani aby definitywnie rozprawić się z zimą . Przygotowaliśmy wspólnymi siłami Marzannę i poszliśmy jak tradycja nakazuje trochę ją podtopić . Niestety w sobotę jeszcze na jeziorze był dość gruby lód i Wojtek musiał użyć odpowiedniego narzędzia aby przerąbać lód i aby cała ceremonia doszła do skutku . Wszystko poszło tak ja trzeba. Marzanna wylądowała w wodzie , słońce zaczęło mocniej świecić i lód zaczął jakby z lekka kruszeć.

Zdjęcia z topienia Marzanny TUTAJ
Dodane przez admin dnia 27 marzec 2012 20:24:33 8929 Czytań Drukuj
Sejmik ŚOZŻ
AktualnościW dniu 17.03 2012 w Szkole Podstawowej w Mysłowicach odbył się Zwyczajny Sejmik Sprawozdawczo Wyborczy Śląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego . Prezesem na następną kadencję w Okręgu został wybrany Janusz Szlachetko .
Na posiedzeniu Sejmiku nasz klub KSW Fregata został uhonorowany Odznaką Zasłużony dla Żeglarstwa Śląskiego Przez Śląski Okręgowy Związek Żeglarski . Odznaka została złożone na ręce V-ce Komandora klubu KSW Fregata Radosława Stachurskiego.

Cały skład Zarządu Śląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego i poszczególnych komisji powołanych na tym Sejmiku jest dostępny na stronie www TUTAJ
Dodane przez admin dnia 26 marzec 2012 20:05:05 13366 Czytań Drukuj
Targi żeglarskie
AktualnościW dniach 17- 19 lutego 2012 Klub nasz po raz pierwszy miał okazję zaprezentować się na targach EXPO SILESJA w Sosnowcu . Były to targi sprzętu pływającego i turystyki .
My jako klub żeglarski prezentowaliśmy swoje osiągnięcia w dziedzinie żeglarstwa , promowaliśmy klub jako ośrodek do uprawiania sportów wodnych i gdzie można zdobyć uprawnienia do uprawiania żeglarstwa na szeroką skalę. Całość działalności w dziedzinie żeglarstwa i klimatu jaki panuje w naszym klubie i co daje żeglowanie , podkreślił swoim występem na scenie szantowy zespół BEZ PANIKI. W tle szantowego występu na wielkim bilbordzie wyświetlane były filmy z regat gdzie Wodna Pasja wraz z załogą odnosiła sukcesy w regatach na akwenach całej POLSKI w ubiegłym roku. Klub jako tegoroczny organizator regat Pucharu Polski w klasie Omega reklamował to wydarzenie i zapraszał zwiedzających do obejrzenia tego wydarzenia które odbędzie się w dniach od 01-03 czerwca 2012 na Pogorii 3 przy nowym molo – plaża miejska Dąbrowa Górnicza.
Dodane przez admin dnia 09 luty 2012 13:47:46 8861 Czytań Drukuj
Kalendarz regat w 2012 już znamy
AktualnościTerminy regat pucharu Polski i Pucharu i Pucharu Śląska już znamy. Jak już pisaliśmy w klubie KSW Fregata w dniu 10.12.2011 odbyło się zebranie organizacyjne Pucharu Śląska w klasie omega standard . Ustalono terminy regat w sezonie 2012 .Wybrano komisję techniczną . Skład komisji Technicznej to: Jarosław Cieślak - Przewodniczący ,Radosław Stachurski , Krzysztof Janiec i Sławomir Skowron członkowie komisji. W sezonie 2012 odbędzie się 9 imprez , liczonych do końcowej klasyfikacji będzie 7 imprez .Mistrzostwa Śląska odbędą się na jeziorze Żywieckim w dniach 9-10 czerwca podczas regat ,,Memoriał Adama Banaszka " i będą liczone z przelicznikiem 1,2 . Finał Pucharu Śląska odbędzie się w dniach 15-16 września na jeziorze w PławniowicachUWAGA!!!!! Zmiana terminu regat w Żywcu . Na prośbę Mirka Dunata , w związku z żądaniami sponsorów , zespół koordynacyjny postanowił zmienić termin regat w Żywcu na 30 czerwieca-1 lipca.
Terminy regat Pucharu Sląska TUTAJ

W przyszłym roku tj. w czerwcu 2012 jedna z edycji Pucharu Polski i Pucharu Śląska w klasie Omega odbędzie się w Dąbrowie Górniczej na jez. Pogoria 3 . Miejscem zgrupowania jachtów do regat będzą okolice miejskiej plaży .
Organizatorem regat będzie KSW FREGATA ; Urząd Miasta D.G . i PWIK Sp. zo.o,


Kliknij w fragment kalendarza ZOBACZ CAŁY
Dodane przez admin dnia 15 grudzień 2011 14:21:21 18670 Czytań Drukuj
Żeglarski Mont Everest
Aktualności*Jest takie miejsce na ziemi nazywany przez żeglarzy ,,końcem świata" ,
a opłynięcie go jest dla żeglarzy czymś w rodzaju żeglarskiego Mont Everest.
Oczywiście mowa o przylądku Horn w Ameryce Południowej.
Właśnie w dniu 9 grudnia o godzinie 9:48 Adam Kozak
z Klubu Sportów Wodnych
Hutnik z siedzibą nad Pogorią I , wraz załogą jachtu ,,Anna F" . dokonał tego wyczynu okrążając ten nieprzejednany przylądek od strony zachodniej,w raz z nim proporzec Klubowy oraz flaga Dąbrowy Górniczej załopotały na zimnych wodach u styku dwóch oceanów.* (tekst meila od Adama Kozaka przekazała Ewa Grazda do opublikowania )

My żeglarze z klubu kSW Fregata gratulujemy Adamowi wyczynu i życzymy pomyślnych wiatrów w powrocie do macierzystego portu.
Dodane przez admin dnia 15 grudzień 2011 12:42:24 18780 Czytań Drukuj
Puchar Śląska w 2012

W klubie KSW Fregata 10.12. 2011r. odbyło się spotkanie potencjalnych organizatorów przyszłorocznych regat z cyklu Pucharu Śląska.
Dodane przez admin dnia 04 grudzień 2011 12:17:22 Czytaj więcej ˇ 7287 Czytań Drukuj
Zebranie kl. OMEGA Koronowo 26.11.2011
AktualnościZakończył się sezon regatowy dla klasy Omega w 2011r.
Lecz Stowarzyszenie klasy Omega już myśli jak przygotować plan imprez na rok następny tz. Na rok 2012.
I Z taką to myślą 26.listopada 2011r. w Koronowie Zarząd klasy Omega wraz z jej członkami spotkali się na zebraniu klasy aby wspólnie opracować plan działania stowarzyszenia. W Pierwszej kolejności podsumowano ubiegły sezon , wysłuchano uwag i propozycji działania na przyszłość . Wysłuchano propozycji potencjalnych organizatorów regat klasy Omega w roku 2012 roku. A trzeba powiedzieć że zgłosiło się aż dwunastu kandydatów do organizowania regat Pucharu Polski.Nasze Miasto. - Dąbrowę Górniczą reprezentował i przedstawił w postaci prezentacji multimedialnej Radosław Stachurski z KSW Fregata Pogoria1. składając propozycję aby jedna z edycji Pucharu Polski odbyła się w Dąbrowie Górniczej na jaz. Pogoria 3 - Bo przecież czołówka Pucharu Polski w kl. Omega standard już od kilku lat to załogi z Dąbrowy G.
Stowarzyszenie założyło sobie że w roku 2012 odbędzie się tylko osiem imprez ( regatowych) Pucharowych i cztery meczowe , połowa na południu a połowa na północy Polski .
Z dużą niecierpliwością czekamy na ogłoszenie oficjalnego terminarza regat klasy Omega na rok 2012.- To już za parę dni.

Zdjęcia z zebrania kl. Omega w Koronowie TUTAJa>
Dodane przez admin dnia 02 grudzień 2011 22:20:43 8615 Czytań Drukuj
Zakończenie sezonu 2011r.
AktualnościŁodzie przygotowane do zimowania czekają już cierpliwie na nadejście zimy . A my żeglarze z Fregaty…
W Świetlicy klubowej naszej „Tawernie” 19 listopada w sobotę podsumowaliśmy miniony sezon nawigacyjny w naszym klubie. Spotkanie to zorganizowaliśmy aby powspominać ciepłe czasy spędzone nad wodą .

FOTO Z IMPTEZY TUTAJ
Dodane przez admin dnia 24 listopad 2011 18:37:34 Czytaj więcej ˇ 9026 Czytań Drukuj
Błękitna Wstęga Pogorii 1 2011r.
AktualnościPierwszego października 2011r. klub KSW Fregata organizował po raz kolejny regaty na zakończenie sezonu 2011r o „ Błękitną Wstęgę ” Pogorii 1.
Każdy z pogoriańskich klubów wystawił najszybszą podrasowaną łódź ze swojej ”stajni jachtów bolidów ”. A załogi z bojowym nastawieniem przystąpiły do regat o miano najszybszej łodzi na Pogorii 1 :
Hutnik –wystawił katamarana Tornado , Skifa i Sportinę „Koko”, Tramp Wiedzmę z ogromnym fokiem Genuom przeciwko Omegom :
Wodnej PasjI z Fregaty , AQUADUO z Hutnika ze zmienioną załogą , Aventii z młodym sternikiem Adrianem z LOK Zefir , Naszej Zjawie z Trampu , omedze nr 4 z hutnika z młodzieżą na pokładzie i jeszcze jednej łodzi klasy niewiadomej –startującej pierwszy raz w regatach.

Mimo wielkiej woli zwycięstwa każdej ze startującej załóg i chęci zdobycia tego trofeum jakim jest Błękitna Wstęga jez. Pogoria .
Radek Stachurski na Wodnej Pasji POL 149 z Krzysztofem Siulińskim w załodze nie dali cienia szans załogom startującym w tych regatach , prowadząc wyścig od pierwszego do piątego okrążenia wygrywając z dużą przewagą nad pozostałymi załogami . Błękitna wstęga Pogorii 1 sezonu 2011 jest kolejny raz w posiadaniu załogi Wodnej Pasji z klubu KSW FREGATA Pogoria1.

Zdjęcia z tych regat TUTAJ
Dodane przez admin dnia 08 październik 2011 21:06:40 14100 Czytań Drukuj
Mistrzostwa Polski w kl. OMEGA Sława 2011r.
Aktualności W dniach 1-4 września 2011 W Sławie odbyły się najważniejsze regaty tego sezonu w klasie Omega . Podczas tych zawodów wyłoniono Mistrza Polski tej narodowej klasy : Omegi sport , standard i turystycznej. Impreza wpisana była również w cykl Pucharu Polski Omega Cup, w związku z tym na podium stanęli również zawodnicy najlepsi w całym sezonie 2011. W zawodach wzięło udział 75 załóg z całego kraju. Tylko z Pogorii do Sławy pojechało osiem załóg reprezentując klasę Omega standard i turystyczna.

Załoga z klubu KSW FREGATA w składzie :
Radosław Stachurski ,Krzysztof Siuliński i Grzegorz Szymański pływająca na Wodnej Pasji POL 149 wywalczyła brązowy medal tych mistrzostw w kl.OMEGA standard. A w sezonie 2011 zajęła drugie miejsce w Pucharze Polski startując w dziewięciu edycjach regat z tego cyklu .

Galeria zdjęć z regat w Sławie TUTAJ
Dodane przez admin dnia 07 wrzesień 2011 22:44:43 Czytaj więcej ˇ 41931 Czytań Drukuj
Łąka druga ed. Pucharu Polski i Pucharu Śląska
AktualnościW dniach 28 i 29 maja na Akwenie Łąckim odbywały się Regaty Żeglarskie o Puchar Burmistrza Pszczyny w ramach Pucharu Polski w klasie Omega. Zawodom towarzyszyły koncerty zespołów Drake i Grupy Furmana, a także występ Jurka Porębskiego.
Następne regaty bez wiatru i w deszczowej chłonnej pogodzie . Z gry przypadków , szczęścia i prywatnych wiatrów ukształtowały się końcowe wyniki w tych regatach . Rekordowa ilość standardów na tych regatach dobrze świadczy o rosnącej popularności klasy. Brak pogody na regatach zrekompensowała dobra zabawa i organizacja całej imprezy.

1. Zdjęcia z regat w Łące TUTAJ
2. Jeszcze jedna galeria zdjęć z regat w Łące TUTAJ
3. Wyniki z regat w Łące TUTAJ

Dodane przez admin dnia 09 czerwiec 2011 09:46:55 38478 Czytań Drukuj
Puchar Śląska ed.1
AktualnościW Imielinie 21.maja 2011r odbyła się pierwsza edycja Pucharu Śląska w regatach w kl. Omega standard .
Do startu zgłosiło się dziewiętnaście załóg , które to załogi miały walczyć ze sobą w dwu dniowych regatach o cenne punkty w pucharowych rozgrywkach. W sobotę tj. przed rozpoczęciem regat wręczono puchary i statuetki ubiegłorocznym zwycięzcom Pucharu Śląska .

Regaty w Imielinie to inauguracja całego cyklu regat o nazwie Puchar Śląska gdzie poszczególne edycje odbywają się na akwenach Śląska i Zagłębia takich jak jez. : Poraj ; Przeczyce; Żywiec ; Łąka ; i Pogoria 1.
Po dwóch dniach zmagań na wodzie w trudnych bezwietrznych warunkach wyłonili się pierwsi zwycięzcy i liderzy Pucharu Śląska .
I tak:
Pierwszy był Tomasz Czuba POL 36 ze Sławy
Drugi to Sławek Skowron POL 134 KW LOK ZEFIR –Pogoria1
Trzeci to Jarek Cieślak POL200 KW ENIF Częstochowa

Oficjalna strona Pucharu Sląska--Ranking, wyniki ,info, zawiadomienia

Zdjęcia z tych regat TUTAJ
Dodane przez admin dnia 03 czerwiec 2011 10:45:17 17867 Czytań Drukuj
Strona 8 z 12 << < 5 6 7 8 9 10 11 > >>
Pogoda /Fregata na facebooku
Fregata-Co robiliśmy w sezonie 2017r
Highslide JS
Kalendarz regat Omega 2018
Highslide JS
Puchar Pogorii Omegi 2018r.
Highslide JS
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
Media Station
Media Manager

 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Ankieta
Jak często żeglujesz ?

Często

Od czasu do czasu

Rzadko

Nigdy nie żeglowałem

Aktualnie na stronie
Odwiedzający oglądają:
54.36.148.xxx @ infusions/aw_e...
193.32.94.xxx @ infusions/gues...
46.4.100.xxx @ infusions/aw_e...
54.80.96.xxx @ news.php
Wątki na Forum
Najnowsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
Najciekawsze Tematy
Brak zawartości dla tego panelu
 z-Mood Theme by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew Š 2003-2004 22003741 Unikalnych wizyt