Boatshow w Łodzi 2012
Dodane przez admin dnia 20 listopad 2012 00:00:00
W tym roku targi żeglarskie Boatshow odbyły się w Łodzi w dniach 16-18 października i tam też na głównej scenie targów zostały wręczone Puchary Polski trzem pierwszym załogom floty sport, floty standard oraz w klasyfikacji meczowej w klasie Omega. Dziesięć najlepszych załóg floty sport i standard otrzymało pamiątkowe statuetki za swe osiągnięcia . Trzy załogi z Dąbrowy Górniczej znalazły się w pierwszej dziesiątce Pucharu Polski w kl. Omega w 2012roku.
Na miejscu trzecim miejscu uplasowała się załoga z KSW Fregata Pływająca na Wodnej Pasji POL 149 Ze sternikiem Radosławem Stachurskim z Pogorii 1. Załoga ta od kilu lat nie opuszcza przysłowiowego „pudła” w klasie Omega standard w klasyfikacji końcowej Pucharu Polski .


Po raz pierwszy na miejscu czwartym i piątym uplasowały się jaszcze dwie załogi z Pogorii 1 tj :
Załoga z KSW Hutnik i załoga z LOK Zefir.
W dniu 17.11.2012 też czasie trwania targów odbyło się zebranie sprawozdawczo wyborcze Stowarzyszenia Klasy Omega , wybrano nowe władze Związku i przyjęto propozycję od organizatorów przyszłorocznych edycji Pucharu Polski . Terminy i miejsce organizacji Regat Pucharu Polski są już znane - ale jeszcze nie oficjalnie . Mogą jeszcze ulec zmianie .
Na targach sportów żeglarskich Boatshow w Łodzi odbyło sie jeszce jedno ważne wydarzenie .
Kolega Janusz Szlachetko , Prezes Śląskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego ,odebrał nagrodę Błękitny Spinaker 2012 - za najlepszą imprezę żeglarską na śródlądziu przyznawaną przez Polski Związek Żeglarski .

Rozszerzona zawartość newsa