Klub sportów wodnych Fregata
Strona główna * Kontakty z Fregatą * Galerie Google Czwartek, 18 Styczeń, 2018
Nawigacja
Foto Galeria

Klipy video

Fregata
  Strona główna
  Kontakty z Fregatą
  Cennik czarteru łodzi
  Komunikaty klubowe
  Artykuły
  Statut
  Download
  Linki

Ciekawe strony www

Losowa Fotka
foto_43.jpg
foto_43.jpg
Noc Świętojańska 2009
Reklama

PWiK Dąbrowa Górnicza

DG_baner

polsoft

Twój adres IP:
54.234.190.237
Security System 1.8.2 Š 2006 by BS-Fusion Deutschland
Zebranie sprawozdawczo wyborcze
AktualnościW dniu 9.04. 2011 w świetlicy klubowej odbyło się zebranie sprawozdawczo wyborcze
Stowarzyszenia Sportów Wodnych Fregata.
Klubowicze „Fregaty” wybrali w jawnym głosowaniu nowy Zarząd klubu.
W skład którego wchodzą :
Komandor klubu – Mirosław Janicki
V-ce komandor do spraw organizacyjnych –Radosław Stachurski.
V-ce komandor do spraw szkolenia -Wojciech Jamuła .
Sekretarz – Andrzej Kolber
Skarbnik – Zdzisław Krasiczyński
Bosman - Marek Stachurski
Członek zarządu do spraw technicznych – Andrzej Skubek.
Wybrano również komisję rewizyjną która będzie działać w składzie:
Przewodniczący komisji - Marcin Ścisłowski i Anna Dróżdż jako członek komisji
.
Po wyborach i wytyczeniu zadań na nadchodzący sezon i kadencję nowego zarządu . Komandor klubu oficjalnie otworzył nowy sezon nawigacyjny w klubie KSW Fregata .Uroczyście podniesiono Banderę i Proporzec klubowy na maszcie sygnałowym .
I tą właśnie ceremonią sezon żeglarski 2011 został otwarty na Pogorii w klubie KSW FREGATA.

Zdjęcia z zebrania i z otwarcia sezonu 2011 TUTAJ
Dodane przez admin dnia 11 kwiecień 2011 20:30:18 11825 Czytań Drukuj
Topienie Marzanny 2011
AktualnościTopienie marzanny za nami i zima też.
W sobotę 26 03 2011r na przystani w klubowej definitywnie wygoniliśmy zimę w inne zakątki świata. I tak otworzyliśmy nieoficjalnie nowy sezon nawigacyjny w klubie KSW FREGATA na Pogorii 1.
Trochę opornie odchodziła ta „zimowa panna” i jeszcze się trochę stawia ale myślę że już czas pomyśleć o nowym sezonie żeglarskim . I choć nie wszyscy zainteresowani zdążyli na tą ceremonię , to właśnie w takim duchu po spławieniu zimy toczyła się dyskusja o zadaniach jakie nas czekają w nowym sezonie nawigacyjnym 2011r.
Wszystkim żeglarzom w nadchodzącym sezonie nawigacyjnym samych sukcesów i pomyślnych wiatrów na wszystkich akwenach świata życzy.
Zarząd klubu KSW FREGATA

ZDJĘCIA Z TOPIENIA MARZANNY TUTAJ
Dodane przez admin dnia 28 marzec 2011 21:24:42 13417 Czytań Drukuj
Terminy regat sezonu 2011
AktualnościDnia 20. 02.2011r w siedzibie klubu KSW HUTNIK odbyło się spotkanie komandorów pogoriańskich klubów żeglarskich w sprawie ustalenia terminów regat z cyklu „Pucharu Pogorii „ w klasie Omega na rok 2011.
I tak po analizie tegorocznych terminów Tj. Pucharu Polski i Pucharu Śląska wpisano w wolne miejsca terminy regat (edycji) Pucharu Pogorii .Jak widać z kalendarza imprez w tym roku praktycznie też jest ciasno z terminami . Liczymy również w rym roku na załogi z poza Pogorii aby wzięły udział w spółzawodnictwie o zdobycie Pucharu Pogorii . Puchar Pogorii jako cykl regat jest otwarty dla żeglarzy tej klasy tj. Omegi standard i Omegi turystycznej. Im nas będzie więcej tym będzie lepsza zabawa – zapraszamy.
Poniżej zamieszczam linki do obejrzenia terminów regat w klasie Omega na sezon 2011.

TERMINY WSZYSTKICH REGAT W KLASIE OMEGA W 2011ROKU

Regulamin regat z cyklu Pucharu Pogorii zamieszczę trochę później.
Do zobaczenia na wodzie !
Dodane przez admin dnia 21 luty 2011 14:38:23 15163 Czytań Drukuj
Komunikat - Sprostowanie
AktualnościZDOBYLIŚMY PUCHAR POLSKI W KL. OMEGA STANDARD ZA ROK 2010
Mamy rok jak wiadomo 2011 styczeń .
Ale :
dopiero teraz Stowarzyszenie Kasy Omega na swojej stronie www.klasaomega.pl ogłosiło sprostowanie kto w 2010 roku zdobył Puchar Polski w kl. Omega standard .
Oto cytat z tej stony www.klasaomega.pl:
(W zawiązku z orzeczeniem zespołu odwoławczego Kolegium Sędziów PZŻ w sprawie odwołania od decyzji Komisji Regatowej regat Pucharu Polski w Sławie nastąpiła zmiana w klasyfikacji generalnej floty standard. Zdobywcą Pucharu Polski został sternik Radosław Stachurski z załogą: Marek Stachurski, Krzysztof Siuliński. Zwycięzcą regat w Sławie został Adam Osiński. W plikach do pobrania znajdziecie aktualny ranking oraz orzeczenie. klikając więcej wyniki regat i skrót z rankingu. Zwycięzcom gratulujemy.)konic cytatu.

Czyli:
Zwycięzcą oficjalnym Pucharu Polski w klasie Omega Standard za rok 2010 jest załoga z klubu KSW FREGATA Pogoria 1 z Dąbrowy Górniczej
Startująca na Wodnej Pasji POL 149 ze sternikiem Radosławem Stachurskim.

W LINKACH PONIŻEJ JEST WSZYSTKO WYJASNIONE
ORZECZENIE ZESPOŁU ODWOŁAWCZEGO KOLEGIUM SĘDZIÓW PZŻ
NOWY RANKING PO PRZELICZENIU PUNKTÓW KL.OMEGA STANDARD
Dodane przez admin dnia 05 styczeń 2011 20:58:18 14823 Czytań Drukuj
Koncert promocyjny
AktualnościZespół BEZ PANIKI ma zaszczyt zaprosić na koncert promujący pierwszą , w pełni autorską płytę pod tytułem: "NADSPOKÓJ"
Koncert odbędzie się 21 stycznia 2011r., o godzinie. 23:00 w Szkole Muzycznej w Tychach, Al.Niepodległości 53.
Koncert ten odbędzie się w ramach festiwalu Port Pieśni Pracy.
UWAGA !!! Każdy, kto zakupi karnet na festiwal zostanie szczęśliwym posiadaczem naszej płyty !!!
Do zobaczenia na koncercie !

WIĘCEJ NA STRONIE SZANTY24
Dodane przez admin dnia 03 styczeń 2011 21:42:35 16376 Czytań Drukuj
Po puchary do Poznania
AktualnościPo Puchary do Poznania !!

Minął sezon zmagań regatowych w roku 2010.
J tak reasumując zmagania zawodników w klasie Omega to żeglarze stanęli na na wysokości zadania walcząc o każdy punkt w poszczególnych edycjach Pucharu Śląska i Pucharu Polski . My zawodnicy „omegowcy” z południa Polski na licznikach naszych ciągników łodziowych wykręciliśmy około siedem tysięcy kilometrów aby na czas dojechać na zawody . Pewnie że miło jest wygrywać , być w czołówce liczących się zawodników , spotkać się z kolegami przy ognisku , i walczyć na każdym halsie o punkty. To niestety są koszty , koszty! koszty! tych wypraw.
Było parę niespodzianek i wpadek organizacyjnych tegorocznego Pucharu Polski ale to już przeszłość i pole do popisu dla nowego Zarządu Klasy Omega na rok 2011.

Jedna z takich niespodzianek to:
Wręczenie pucharów zwycięzcom za całokształt Pucharu Polski w kl.Omega które odbyło się w Poznaniu na targach żeglarskich a nie na finałowych regatach w Nieporęcie .
I tak załoga Wodnej Pasji Pol 149 ze sternikiem Radosławem Stachurskim, Krzysztofem Siulińskim i Markiem Stachurskim jako załoga która zdobyła drugie miejsce w tym Pucharze zafundowała sobie wyjazd po odbiór trofeum doliczając jeszcze 800 kilometrów do tegorocznych wyjazdów regatowych . Fajnie co ?.

Tutaj parę fotek z targów i wręcenia pucharów
Dodane przez admin dnia 10 listopad 2010 23:55:39 14663 Czytań Drukuj
BŁĘKITNA WSTĘGA 2010 POGORIA 1
AktualnościOstatnie regaty 2010r. na Pogorii 1 już za nami.
Tradycyjnie były to regaty o Błękitna Wstęgę Pogorii sezonu 2010.
Przy zimnej październikowej i słonecznej pogodzie na starcie stanęły pogoriańskie załogi w różnych klasach. Przeważały jednak Omegi , zresztą trochę podrasowane no bo to przecież regaty o najszybszą łódź na Pogorii.

FOTO z Błękitnej Wstegi Pogorii 1 TUTAJ
Dodane przez admin dnia 13 październik 2010 20:51:41 Czytaj więcej ˇ 19830 Czytań Drukuj
Finał Puchatu Śląska i Pucharu Pogorii
AktualnościW dniu 11do12 września na ośrodku Wodnik na Pogorii 1 w klubie KSW FREGATA odbyła się finałowa edycja regat Pucharu Śląska w kl Omega . Na starcie stawiło się dwadzieścia jeden załóg w kl. Omega standard . Było to podsumowanie cyku regat które odbywały się od wiosny tego roku na akwenach Śląska i Zagłębia a było to jez. Dziećkowice w Imielinie ; jez. Łąckie k/Pszczyny ; jez. Żywieckie ; jez. Poraj; jaz. Przeczyce i wreszcie jez. Pogoria 1. Dąbrowa Górnicza. Kub KSW FREGATA wraz PWiK Sp zo.o. z Dąbrowy Górniczej już po raz siódmy jest organizatorem Finału Pucharu Śląska . Mimo że wiatrowo było przeciętnie , jak zresztą w większości regat w tym roku , to trochę jednak popływaliśmy . Wieczór sobotni przy szantach też nikomu nie zaszkodził aby w niedzielę dokończyć walkę o końcowe punkty w regatach . Wyścigi sobotnie to też finałowa edycja Pucharu Pogorii gdzie w przerwie między koncertami piosenki żeglarskiej Marcina Magdziora a zespołem Bez Paniki rozdano nagrody i puchary ufundowane przez Urząd Miasta Dąbrowy Górniczej za zajęcie czołowych miejsc w tym cyklu regat tj. w kl.Omega standard i Omega turystyczna. Rozdano także puchary komandorom klubów za ilość startujących żeglarzy z ich klubów w Pucharze Pogorii i ich wyniki końcowe. Wręczono także na ręce Przewodniczącego Sportu i Rekreacji przy Urzędzie Miasta Dąbrowa Górnicza Robertowi Koćmie miniaturowy sekstans dla Prezydenta miasta Zbigniewa Podrazy w raz z podziękowaniami za propagowanie i popieranie żeglarskiej działalności klubów żeglarskich w Dąbrowie Górniczej.

ZDJĘCIA z całej imprezy TUTAJ
ZDJĘCIA z Pucharu Śaska jeszcze TUTAJ
Dodane przez admin dnia 30 wrzesień 2010 21:26:11 Czytaj więcej ˇ 15763 Czytań Drukuj
Po punkty do Mikołajek
AktualnościRegaty dn.04-05 września w Mikołajkach to przedostatnia edycja Pucharu Polski . I tu należało szukać ostatniej szansy na odrobienie gorszych wyników z poprzednich edycji pucharowych . Załoga Wodnej Pasji z Pogorii 1 pojechała właśnie na te regaty szukając swojej szansy na odrobienie punktów nad prowadzącym w pucharze Jarkiem Ciślakiem z Częstochowy . Chociaż z niemałymi przygodami dotarliśmy do Mikołajek to mazury przywitały nas bardzo ładną pogodą i organizator także stanął na wysokości zadania , przyjmując swoich gości żeglarzy bardzo gościnnie i mile. Mimo że pogoda do żeglowania była bardzo dobra i biegi poszły bardzo sprawnie i my: załoga Wodnej Pasji POL l49 zajęliśmy pierwsze miejsce w kl. Omega standard w tych regatach to trochę szkoda że tak mało łódek wystartowało w Mikołajkach stolicy żeglarstwa Polski. Odrobiliśmy w prawdzie parę punktów ale o resztę trzeba będzie walczyć z rywalami w Nieporęcie na jez. Zegrzyńskim w Finale Pucharu Polski . Drugie miejsce w Mikołajkach zajęła druga załoga z klubu KSW FREGATA ze sternikiem Piotrem Jotko na łodzi Delirium Pol 25 to od niedawna członkowie naszego klubu.

ZDJĘCIA z regat w Mikolajkach ze strony Omegi TUTAJ
ZDJĘCIA z regat w Mikolajkach moje M. Stachurski TUTAJ
Dodane przez admin dnia 15 wrzesień 2010 21:13:11 13459 Czytań Drukuj
Regaty Puck i Żywiec
AktualnościWakacje . Urlopy. Wyjazdy na regaty, to czas nie sprzyjający na bieżące informacje w Internecie .
Teraz trochę luzu - i można napisać o tym co się działo .
05-08-2010r .w Pucku odbyły się regaty o Puchar Polski w klasie Omega . Przez trzy dni załogi omeg walczyły o prym najlepszej załogi w Polsce . Pierwsze miejsce w tych regatach zajął Jarosław Cieślak z klubu Enif Częstochowa zdobywając jednocześnie tytuł Mistrza Polski na rok 2010 w kl. Omega standard , drugi był Paweł Białas z klubu TKŻ TRAMP Pogoria 1 , i trzeci Krzysztof Janiec z klubu JK Opolski z Opola.
Trzeba dodać że na regatach w Pucku na zatoce z Pogorii 1 wystartowało aż pięć załóg zajmując czołowe miejsca . I tak czwarty na Mistrzostwach Polski był.
Radosław Stachurski z klubu KSW FREGATA , szósty Dariusz Bałazy z KSW HUTNIK, siódmy Sławek Skowron z LOK ZEFIR i dwunasty Adam Kozak Z KSW HUTNIK. Te same załogi z Pogorii walczyć będą już we wrześniu tj . 18-19.09.2010r. w finale Pucharu Polski w Nieporęcie na jez. Zegrzyńskim o Puchar Polski w kl. Omega.

Zdjecia z regat w Pucku TUTAJ
Po regatach w Pucku kolejny wyjazd na regaty do Żywca to edycja Pucharu Polski w kl. Omega która odbyła się 21-22-sierpnia na jez. Żywieckim .
Tutaj po niepowodzeniach w Pucku Wodna Pasja Pol149 ze sternikiem Radosławem Stachurskim odnosi kolejny sukces zajmując pierwsze miejsce w tych regatach przed Jarkiem Cieślakiem Mistrzem Polski z tego roku i Tomkiem Czubą ze Sławy. Wygrana w tych regatach pozwoliła odrobić parę punktów do lidera tabeli Pucharu Polski Jarka Ciślaka . Ostateczne starcie o zdobycie Pucharu Polski odbędzie się w Nieporęcie we wrześniu 18-19-10.na jez Zegrzyńskim


Zdjęcia z regat w Żywcu TUTAJ
Dodane przez admin dnia 30 sierpień 2010 21:41:01 13701 Czytań Drukuj
Regaty w Gizycku na Niegocinie 2010
AktualnościKolejny sukces załogi Wodnej Pasji POL 149.
Na jez. Niegocin w Giżycku odbyła się kolejna edycja regat z cyklu Pucharu Polski w klasie Omega . Załoga w składzie :
Radosław Stachurski – sternik , Krzysztof Siuliński i Marek Stachurski odnieśli kolejny sukces , wygrywając cztery z pięciu wyścigów w tych regatach , zajmując pierwsze miejsce w swojej klasie tj. Omega standard . Zwycięski jacht o nazwie Wodna Pasja POL 149 pływa na Pogorii 1 w klubie KSW FREGATA. Sponsorem załogi jest PWiK Sp. zo.o z Dąbrowy Górniczej.


ZDJĘCIA Z REGAT Z GIŻYCKA TUTAJ
Dodane przez admin dnia 19 lipiec 2010 23:14:41 13286 Czytań Drukuj
Goczalkowice „Silesian water cluster’s sailing cup 2010”
W sobotę 3 lipca 2010 r. na zbiorniku wodnym w Goczałkowicach odbyły się pierwsze regaty przedsiębiorstw wodociągowych pod nazwą „Silesian water cluster’s sailing cup 2010”. I miejsce zdobyła załoga reprezentująca Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Dąbrowie Górniczej oraz Klub Żeglarski KSW FREGATA - Pogoria 1 z Dąbrowy Górniczej pływająca na PASJI WODNEJ ze sternikiem Radosławem Stachurskim wraz z załogą Markiem Stachurskim i Krzysztofem Siulińskim. II miejsce zdobyła również załoga reprezentująca naszą Spółkę ze sternikiem Adamem Kozak wraz z załogą Ewą Grazdą i Dorotą Kozak.

Informacja ze strony www. PWiK Sp zo.o.


ZDJĘCIA Z REGAT W GOCZAŁKOWICACH TUTAJ
Dodane przez admin dnia 08 lipiec 2010 00:00:00 23546 Czytań Drukuj
Wywiad z v-ce komanrorem KSW FREGATA
Wywiad z Radkiem Stachurskim v-ce Komandorem klubu KSW FREGATA ,liderem zespołu szantowego "Bez Paniki" i sternika jachtu "Omega "Wodna Pasja Pol 149 zamieszczony na stronie www.dg.pl

KLIKNIJ W LINK PRZECZYTAJ
Dodane przez admin dnia 06 lipiec 2010 22:27:47 20975 Czytań Drukuj
Strona 9 z 12 << < 6 7 8 9 10 11 12 >
Pogoda /Fregata na facebooku
Fregata-Co robiliśmy w sezonie 2017r
Highslide JS
Kalendarz regat Omega 2018
Highslide JS
Wydarzenia
PonWtŚrCzwPiSoNie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Media Station
Media Manager

 
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieZapomniane hasło?
Ankieta
Jak często żeglujesz ?

Często

Od czasu do czasu

Rzadko

Nigdy nie żeglowałem

Aktualnie na stronie
Odwiedzający oglądają:
46.229.168.xxx @ infusions/aw_e...
46.229.168.xxx @ infusions/aw_e...
46.229.168.xxx @ infusions/aw_e...
198.204.243.xxx @ infusions/aw_e...
46.229.168.xxx @ infusions/aw_e...
46.229.168.xxx @ infusions/aw_e...
68.180.229.xxx @ infusions/aw_e...
54.234.190.xxx @ news.php
 z-Mood Theme by zszywak Powered by PHP-Fusion v6.01.6 || EP IV by eXtreme Crew Š 2003-2004 19409762 Unikalnych wizyt