Walne zebranie !
Dodane przez admin dnia 25 lipiec 2008 13:02:47
19.05.2007 w "Tawernie" klubowej odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze. Po 2-letniej kadencji Zarządu przyszedł czas na podsumowanie jego pracy i wybór nowego kierownictwa klubu. Zebranie bardzo sprawnie poprowadził Komandor Andrzej Malinowski. Zebrani dowiedzieli się słuchając sprawozdań, ilu klub liczy członków, a także zapoznali się ze sprawami finansowymi.

Rozszerzona zawartość newsa
Ci, którzy na Pogorii pojawili się pierwszy raz w tym sezonie, dowiedzieli się, że jeden kurs mamy już za sobą oraz że klubowi przybyło 3 młodszych instruktorów żeglarstwa. Mowa była też o planach szkoleniowych i funkcjonowaniu strony internetowej ( z czego najważniejszy był rok rocznie powtarzający się apel o zaangażowanie piśmiennicze żeglarzy). Następnie bosman zrelacjonował prace przy łodziach i przystani. Wystąpienia te posumował Komandor Malinowski wskazując na udana współpracę KSW "Fregata" z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji - tylko w tym roku klub otrzymał 3 komplety żagli do "Omeg" oraz materiały do dalszego remontu "Morsa".

Sezon 2007 będzie też czasem realizacji pomysłu Radka Stachurskiego - Pucharu Pogorii - regat 5-etapowych, zakończonych finałem w KSW "Fregata". Pozostałe imprezy klubowe jak: Dzień Dziecka, Noc Świętojańska, Regaty o Puchar Komandora KSW "Fregata", kurs żeglarski, Szkółka dla najmłodszych, zajęcia edukacyjne, zakończenie sezonu i, stający się naszą tradycją, Finał Regat o Puchar Śląska odbędą się jak w poprzednich latach.

Zarząd zgodnie z wolą zebranych członków klubu został powołany na kolejną kadencję w niezmienionym składzie.

Na koniec zebrania uczciliśmy minutą ciszy pamięć zmarłego kolegi Ryszarda Cierebieja. Spotkanie zakończyło się pod masztem sygnałowym uroczystym postawieniem bandery.

Zarząd wyznaczył sobie ambitne cele i jeśli tylko będą chętni, by je realizować, wszystko powinno się udać. Nasze doświadczenie w organizowaniu regat pozwoli nam sprawnie zorganizować debiutujący Puchar Pogorii. Nowy bosman - Marek Stachurski - z zapałem tuż po zebraniu zabrał się do pracy, tak więc miejmy się na baczności, bo w tym roku czeka nas dużo zajęć.