Puchar Śląska Goczałkowice 2013
Dodane przez admin dnia 01 września 2013 20:12:31
Na zalewie Goczałkiowice 31.08-01.09 .2013r. odbyły się regaty o Puchar Starosty Pszczyńskiego . Regaty te to także kolejna edycja Pucharu Śląska w klasie Omega. Organizatorem regat było Górnośląskie Przed¬siębiorstwo Wodociągów Katow¬ice i Starostwo Powia¬towe. Pierwszy dzień regat to rywalizacja między załogami Przedsiębiorstw wodociągowych i to załogi tych firm odebrały trofea za rywalizację w pierwszym dniu regat...
Pierwsze miejsce zajęła załoga reprezentująca PWiK z Dąbrowy Górniczej Pływająca na Wodnej Pasji Pol 149 ze sternikiem Radosławem Stachurskim.
Drugie miejsce zajęła załoga reprezentująca Zaporę Goczałkowice ze sternikiem Andrzejem Morońskim
Trzecie miejsce przypadło także załodze z Zapory Goczałkowice ze sternikiem Gocki Jan.
Drugi dzień regat to kolejna rywalizacja załóg startujących w Pucharze Śląska po rozegraniu trzech wyścigów w dniu 01.09.2013 podsumowano wyniki poszczególnych wyścigów z dwóch dni i wyłoniono zwycięzców. I tak Regaty o Puchar Starosty Pszczyńskiego w klasie omega standard wygrała załoga Radosława Stachurskiego pływająca na Wodnej Pasji POL 149 z Dąbrowy Górniczej z klubu KSW Fregata Pogoria 1.
Drugie miejsce tych regat wywalczył Dariusz Bałazy z załogą z KSW HUTNIK Pogoria1. też z Dąbrowy Górniczej.
Trzecie miejsce to załoga reprezentująca GYC SZKWAŁ JASTRZĘBIE ZDR. ze sternikiem Tomanek Krzysztof.