Szkółka żeglarska 2013
Dodane przez admin dnia 31 lipiec 2013 20:30:54
Ciepłe lipcowe dni sprzyjały najmniejszym żeglarzom .
Na Pogorii 1 w Klubie KSW Fregata przez dwa kolejne tygodnie na Optymistach zaczęli swoją przygodę z żeglarstwem najmłodsi adepci sztuki żeglowania. Pod okiem doświadczonego instruktora co dziennie trenowali i zmagali się ze swoimi dziecięcymi słabościami. Pierwsze kroki są zawsze trudne . Ale każdy kolejny dzień przynosił nowe doświadczenie i kolejną przygodę . Umiejętne dawkowanie emocji na wodzie i obycie ze sprzętem - małym Optymistem owocuje prawidłowym utrzymaniem kursu i zmniejsza obawę przed niespodziewaną wywrotką. Chociaż parę ich było. To nikogo nie zniechęciło .Teraz to już szlifowanie umiejętności i zabawa w żeglarstwo.
W niedzielę to jest 21.lipca odbyło się zakończenie szkółki żeglarskiej. Za swoje codzienne dwutygodniowe zmagania z wiatrem , stresem i łódką która nie zawsze słuchała sternika . Młodzi adepci żeglarstwa zostali nagrodzeni . Otrzymali za swoja trudy CERTYFIKAT ukończenie szkółki żeglarskiej wraz z drobnymi upominkami. Miejmy nadzieję że ziarno zostało zasiane . I następne pokolenie wstąpi w poczet braci żeglarskiej.!
Za to że to że szkółka ta mogła się odbyć w tym roku :
Dziękujemy.
Klubowi KW LOK ZEFIR Za udostępnienie łódek typu Optymist do przeprowadzenia tej szkółki . Urzędowi Miasta Dąbrowa Górnicza za wsparcie, aby można było przeprowadzić to szkolenie i zaszczepić bakcyl żeglarstwa wśród najmłodszych . Dziękujemy również instruktorowi Radkowi Jamrozowi że zechciał poświęcić czas dla tych niesfornych maluchów. Oraz rodzicom , dziadkom i wujkom za opiekę w czasie trwania szkółki żeglarskiej.
Zdjęcia ze szkółki żeglarskiej TUTAJRozszerzona zawartość newsa