Mistrzostwa Polski w kl. OMEGA Sława 2011r.
Dodane przez admin dnia 07 wrzesień 2011 22:44:43
W dniach 1-4 września 2011 W Sławie odbyły się najważniejsze regaty tego sezonu w klasie Omega . Podczas tych zawodów wyłoniono Mistrza Polski tej narodowej klasy : Omegi sport , standard i turystycznej. Impreza wpisana była również w cykl Pucharu Polski Omega Cup, w związku z tym na podium stanęli również zawodnicy najlepsi w całym sezonie 2011. W zawodach wzięło udział 75 załóg z całego kraju. Tylko z Pogorii do Sławy pojechało osiem załóg reprezentując klasę Omega standard i turystyczna.

Załoga z klubu KSW FREGATA w składzie :
Radosław Stachurski ,Krzysztof Siuliński i Grzegorz Szymański pływająca na Wodnej Pasji POL 149 wywalczyła brązowy medal tych mistrzostw w kl.OMEGA standard. A w sezonie 2011 zajęła drugie miejsce w Pucharze Polski startując w dziewięciu edycjach regat z tego cyklu .

Galeria zdjęć z regat w Sławie TUTAJ
Rozszerzona zawartość newsa
WYNIKI MISTRZOSTW POLSKI W KLASIE OMEGA

OMEGA SPORT
I miejsce – załoga POL-177–sternik: Tymon Sadowski, załoga: Karol Dołęga, Michał Wojtowicz -PolitechnikaGdańska,
II miejsce – załoga POL-104 – sternik: Janusz Kordek, załoga: Jarosław Borowy, Cezary Miadziołko – LKŻ Sława,
III miejsce – załoga POL-35 –sternik: Jerzy Nadolny, załoga: Marek Wołoszyn, Witold Urbański – Jacht Klub Zagłębia Miedziowego „CHALKOS”,

OMEGA STANDARD
I miejsce – załoga POL-106 – sternik: Filip Pietrzak, załoga: Anna Chamier-Ciemińska, Patryk Richter – AZS Politechnika Gdańska,

II miejsce – załoga POL-218 – sternik: Jacek Ruliński, załoga: Gabriela Rulińska, Sławomir Łukowski – LKŻ Sława,

III miejsce – załoga POL-149 – sternik: Radosław Stachurski, załoga: Krzysztof Siuliński, Marek Stachurski, Grzegorz Szymański – KSW Fregata Pogoria,

OMEGA TURYSTYCZNA
I miejsce – załoga SZ-271 – sternik: Krzysztof Brzezinka, załoga: Marta Szymańska, Arkadiusz Waligóra – KSW Hutnik Pogoria 1,

II miejsce – załoga SZ-270 – sternik: Adam Kozak, załoga: Dorota Kozak, Ewa Kozak-Grazda – KSW Hutnik Pogoria 1,

III miejsce – załoga Z-690 – sternik: Wojciech Mroczek, załoga: Maja Broniszewska, Arkadiusz Sienkiewicz – Dozamet Nowa Sól.

Mistrzostwa Polski były również ostatnimi regatami cyklu Pucharu Polski w klasie OMEGA „OMEGA CUP 2011”. Po przeliczeniu wyników z dziewięciu imprez (pełne wyniki na stronie www.klasaomega.pl) na podium stanęli Klasa OMEGA SPORT
I miejsce – załoga POL-177–sternik: Tymon Sadowski, załoga: Karol Dołęga, Michał Wojtowicz - AZS Politechnika Gdańska,

II miejsce – załoga POL-104 – sternik: Janusz Kordek, załoga: Jarosław Borowy, Cezary Miadziołko – LKŻ Sława,

III miejsce – załoga POL-50 – sternik: Andrzej Szynkiewicz, załoga: Filip Śledziona, Piotr Sutkowski (Wojciech Krasowski, Oskar Śledziona, Paweł Bonikowski, Marek Wołoszyn)– Jędrek-Narwal Team,

Klasa OMEGA STANDARD
I miejsce – załoga POL-106 – sternik: Filip Pietrzak, załoga: Anna Chamier-Ciemińska, Patryk Richter – AZS Politechnika Gdańska,

II miejsce – załoga POL-149 – sternik: Radosław Stachurski, załoga: Krzysztof Siuliński, Marek Stachurski,Grzegorz Szymański – KSW Fregata Pogoria,

III miejsce – załoga POL-140 – sternik: Maja Remizowicz, załoga: Maja Zakrzewska, Maja Broniszewska, Agnieszka Rózga-Micewicz, Katarzyna Bizewska – Procad Racing Team Jacht Klub Stoczni Gdańskiej.

Galeria zdjęć z regat w Sławie TUTAJ