Pierwsza ed. Pucharu Polski
Dodane przez admin dnia 16 maj 2011 21:23:33
Pierwsza edycja regat Pucharu Polski za nami .
W dniach 14-15 .05 2011r. we Wdzydzach Kiszewskich na Kaszubach odbyła się pierwsza edycja Pucharu Polski w regatach w klasie Omega .
Na starcie stanęło 40 załóg w tym 24 załogi w kl. Omaga sport i 15 w kl. Omaga standard . Reszta to kl. Mikro. Skupię się na kl. Omega standard bo w tej właśnie klasie pojechało na te regaty aż pięć załóg z Pogorii 1 .

Wszystkie wyniki znajdują się na stronie klasy Omega


Zdjęcia z regat we Wdzydzach TUTAJ

Rozszerzona zawartość newsa
Pogoda nad Wdzydzami zmusiła żeglarzy do maksymalnego skupienia w czasie regat . Słaby kręcący wiatr preferował żeglarzy z pewnym doświadczeniem regatowym trzeba było wykorzystać każdy jego podmuch aby odbić się od stawki . i szukać tzw. swojego prywatnego wiatru. Załodze Wodnej Pasji Pol 149-ze sternikiem Radosławem Stachurskim z klubu KSW Fregata to się udało. W pierwszym dniu regat wygrała jedyny odbyty pierwszy bieg i w drugim dniu regat wygrała pierwszy bieg przy takich samych kapryśnych warunkach . Co pozwoliło załodze „Pasji” na pewien komfort taktyczny aby w dalszych biegach kontrolować poczynania rywali i utrzymać pozycję bo wszystko się mogło przytrafić. Taktyka się sprawdziła i w rezultacie załoga Wodnej Pasji zajęła pierwsze miejsce w pierwszej edycji Pucharu Polski . Trzeba też powiedzieć że załogi z Pogorii spisały się bardzo dobrze zajmując kolejno trzecie miejsce Pol 131 Aventia ze sternikiem Sławkiem Skowronem , czwarte miejsce POL 161 AQUADUO- sternik Dariusz Bałazy, miejsce dziesiąte POL 41 Proxima- sternik Magda Siulińska i POL 25 DELIRIUM –sternik Piotr Jotko miejsce trzynaste . Występ żeglarzy z Pogorii na akwenie w Wdzydzach to dobry początek do następnych startów w kolejnych edycjach Pucharu Polski w klasie Omega standard .Zdjęcia z regat we Wdzydzach TUTAJ